Stiklo paketai

Stiklo paketai

Šiluma – vienas svarbiausių veiksnių, įtakojančių šiuolaikiškų langų pasirinkimą. Geriausiai ją izoliuoja stiklo paketai, kuriuose naudojamas specialiomis, šilumos nutekėjimą mažinančiomis dangomis padengtas stiklas, taip pat žinomas kaip selektyvinis stiklas. “Gamlana” siūlomi stiklo paketai kaina ir kokybe pralenkia kitų gamintojų siūlomą asortimentą.

Norint teisingai pasirinkti stiklo paketus į plastikinius ar medinius langus ir duris gyvenamam namui, butui ar komercinėms patalpoms, būtina įvertinti, kokia funkciją turės atlikti stiklo paketai: garso izoliacijos, apsaugos nuo saulės, įsilaužimo, ugnies ar šūvių.

Saulės energijos pralaidumą mažinantys stiklo paketai naudojami pastatuose su didelį plotą užimančiu stiklo fasadu. Šių stiklo paketų naudojimas mažina šilumos nuostolius žiemą bei kondicionavimo išlaidas vasaros metu. Bendrovės siūlomi stiklo paketai pagaminti iš aukščiausios kokybės stiklo, naudojant pažangiausias stiklo apdirbimo bei gamybos technologijas.

Gera lango termo izoliacija priklauso nuo jo įstiklinimo būdo. Paprastu stiklu stiklinto lango šilumos ir garso izoliacijos charakteristikos yra žymiai blogesnės nei tokio paties lango su stiklo paketu. Tarp labiausiai pamėgtų bendrovės klientų išlieka dvikameriai stiklo paketai. Tokius stiklo paketus sudaro trys stiklai sujungti aliuminiais arba plastikiniais rėmeliais ir dvi izoliuotos kameros, kurios gali būti užpildytos oru ar kitomis inertinėmis dujomis (kriptonu, argonu). Šiuo metu dauguma stiklo paketų yra pildomi argono dujomis, todėl būtų sudėtinga rasti stiklo paketus, kurie yra užpildyti oru.

“Gamlana” specialistai atkreipia dėmesį, kad šilumos perdavimo koeficientas U, lyginant su vienos kameros stiklo paketu, gali būti įvairus. Galutinis rezultatas priklauso nuo to, koks stiklas yra naudojamas ir kokie tarpai tarp stiklų paliekami.

Selektyvinis stiklas – tai stiklas, dengtas specialia danga, kuri sulaiko ir neišleidžia šilumos iš patalpos. Minėtas stiklas gaminamas dengiant stiklą metalo oksidų plėvele, kuri atspindi nuo 40% iki 70% šilumos. Tokiu būdu kambario šiluma grįžta atgal į kambarį. Stiklo paketų šilumos perdavimo koeficientas U gali būti nuo 0,5 W/m2K iki 1,7 W/m2K. Jei bus naudojamas dvigubas selektyvinis stiklas, o tarpai tarp stiklų bus ne mažiau 12 mm bei užpildyti argono dujomis, tokio stiklo paketo šilumos perdavimo koeficientas (U) gali būti sumažintas ≤ 0,4 W/m2K.

Dvikameriai stiklo paketai pasižymi nedidele rasojimo tikimybe stiklo paketo kraštuose, net ir naudojant visiems įprastus aliuminius rėmelius. Minėti stiklo paketai taip pat pasižymi geresne garso izoliacija.

Didžiausias šilumos efektas pasiekiamas, kai naudojami 3 stiklų stiklo paketai, užpildyti argono dujomis, su 2 selektyviniais stiklais ir šiltais plastikiniais termorėmeliais tarp stiklų. “Gamlana” primena, kad kuo šiltesni stiklo paketai, tuo mažesni šilumos nuostoliai, o kartu mažesnės šildymo išlaidos.

Stiklo paketas Šviesos perdavimo koeficientas LT(%) Saulės faktorius g Šilumos perdavimo koeficientas U
4mm – 16 – 4mm 82  0,78  2,7
4mm – 16arg – 4mmPUN 80  0,63  1,1
4mmPun-6arg-4mm-6arg-4mmPUN 71  0,5  1,2
4mmPun-12arg-4mm-12arg-4mmPUN 71  0,5  0,7
4mmPun-16arg-4mm-16arg-4mmPUN 71  0,5  0,6
4mmPun-18arg-4mm-18arg-4mmPUN 71  0,5  0,5

Šviesos perdavimo koeficientas LT – tai perduotos į patalpą šviesos santykis su krentančiu šviesos srautu
Saulės faktorius (g) arba bendras perdavimas – tai bendra saulės energijos dalis, patenkanti į patalpos vidų. Tai yra tiesiogiai perduotos ir absorbuotos bei atspindėtos į patalpos vidų saulės energijos suma.

Saulės energijos pralaidumą mažinantys stiklo paketai naudojami pastatuose, kuriuose didelį plotą užima stiklo fasadas.
Tokių stiklo paketų naudojimas mažina šilumos nuostolius žiemą, bei kondicionavimo išlaidas vasarą.

Saulės energijos laidumas mažinamas naudojant trijų rūšių stiklo paketus:
1. Stiklo paketai su tonuotais stiklais. Šiuose paketuose išorinis stiklas būna tonuotas masėje.
Trūkumai:
Mažina šviesos patekimą į patalpą
Gali įkaisti ir įvyks terminis trūkis.
2. Stiklo paketai su saulę atspindinčiais stiklais. Išorinis stiklas naudojamas su saulę atspindinčia danga.
Trūkumai:
Atspindi ne tik saulės energiją, bet ir šviesą.
3. Stiklo paketai su saulę kontroliuojančiais stiklais. Išorinis stiklas naudojamas su saulę kontroliuojančia ir selektyvine dangomis. Sulaiko tam tikrą kiekį saulės energijos, bet praleidžia pakankamai saulės šviesos.

 

 

Pasirinkti kalbą