Kodėl rasoja langai?

Daugelio galvos skausmas – plastikinių langų rasojimas. Atrodytų, įsidėjus plastikinius langus, ilgiems laikams galime pamiršti visus rūpesčius. Tačiau tikrovėje viskas atrodo kitaip – bute rasoja langai ir dėl to esame priversti ieškoti veiksmingų būdų to išvengti.

“Ašaros” ant langų – tai ne kas kita, o kondensatas arba vanduo iš oro, susidarantis ant šaltų paviršių. Dėl plastikinių langų hermetiškumo natūrali oro apykaita patalpoje apsunkėja. O jei dar patalpoje pakabinamos lubos, ant sienų – viniliniai apmušalai, o ventiliacija yra pablogėjusi, vanduo ant palangės gali tapti reguliariu reiškiniu.

“Gamlana” specialistai siūlo kelis šios gan opios problemos sprendimo variantus. Vienas pagrindinių – nuolatinis patalpų vėdinimas arba mikroventiliacija (žieminė ventiliacija, kai langas atidaromas mažu atstumu). Tačiau žiemą tai yra sunkiai įsivaizduojama, nes mažai kas ryšis atidaryti plastikinius langus ir taip atšaldyti kambarį. Šioje situacijoje pravers ventiliaciniai langų vožtuvai, kuriuos galima užsakyti už prieinamą kainą.

Jei vėdinimas nepadeda išvengti plastikinių langų rasojimo, tikėtina kad kondensato atsiradimas susijęs su neteisingai įrengta palange. Neteisingai sumontuotų palangių uždengti radiatoriai skleis šilumą, kuri nebešildys plastikinių langų stiklų arba šildys juos tik iš dalies. Būtina nepamiršti, kad rasoja langai labiausiai tada, kai stiklo pakete įmontuotas aliuminio rėmelis, blogiau nei plastikinis izuoliuojantis šilumą iš patalpų vidaus.

“Gamlana” konsultantai pabrėžia, kad langų rasojimas gali nustoti plastikiniuose languose įrengus orlaides, savaiminio vėdinimo sistemas. Taip pat labai svarbu rinktis langus pas patikimą ir aukštų gamybos standartų besilaikiantį gamintoją, nes tik labai kokybiški plastikiniai langai užtikrina sandarumą ir gerą šilumos izoliaciją. Visa tai liečia ir pačio lango įstatymą, nes netinkamo sumontavimo atvėju gali rasoti angokraščiai. Profesionali “Gamlana” specialistų konsultacija leis išvengti visų išvardintų problemų ir džiaugtis puikiais plastikiniais langais už prieinamą kainą.

Pasirinkti kalbą