Plastikinių langų ir durų priežiūra

Plastikinių langų ir durų priežiūra

Plastikiniai langai ir durys nepasižymi sudėtinga priežiūra, lygūs plastikiniai paviršiai valomi labai lengvai, plastikiniai langai ir durys nereikalauja papildomo dažymo.
Kad plastikiniai langai ir durys ilgai ir nepriekaištingai tarnautų rekomenduojame laikytis tam tikrų eksploatavimo taisyklių: Plastikiniai langai tūri būti valomi muiluotu vandeniu ir medvilnine šluoste (jokių būdu negalima naudoti šiurkščių, abrazyvinių medžiagų). Taip pat rekomenduojami specialios plastikinių gaminių valymo priemonės. Plastikiniai stiklo paketai, langų profiliai ir langų furnitūra turi būti saugoma nuo benzino, acto rūgšties, skysčio lako nuėmimui ir panašių priemonių, ardančių plastikinių langų paviršių ar sukeliančių metalinių detalių koroziją. Stiklo paketai valomi su stiklo valymui skirtomis priemonėmis.

Kvalifikuoti “Gamlana” specialistai atkreipia dėmesį, kad plastikiniai langai ir durys, visos jų judančios dalys ir uždarymo vietos bent kartą į metus turi būti tepamos specialiu tepalu (WD40, mašinos variklio alyva).

Plastikiniai langai susideda iš sandarinimo guminių tarpinių. Nors jos yra pagamintos iš šiuolaikinių medžiagų, laikui bėgant net ir jos gali pasenti. Norint prailginti jų eksploatacijos laiką, išsaugoti elastingumą reikia vieną ar du kartus per metus šalinti nuo lango tarpinių dulkes ir kitas apnašas. Statybos ar remonto metu, plastikinių langų mechanizmus saugokite nuo statybinių dulkių ir tinko.

Kiekviena plastikinių langų furnitūra turi vandens nutekėjimo kanalus, skirtus pašalinti viduje susikaupiančią drėgmę. Vandens pašalinimo kanalai yra apatinėje rėmo dalyje; jie aiškiai matomi atvėrus langą. “Gamlana” rekomenduoja periodiškai tikrinti plastikinių langų kanalus ir valyti drenažo angas, ne jose gali kauptis nešvarumai.

PVC langai ir jų varstoma dalis negali būti papildomai apkrauta. Negalima dėti jokių daiktų tarp plastikinio lango varčios ir staktos, sukti plastikinio lango rankenėlės daugiau, nei leidžia jos fiksuota pozicija. Jei plastikiniai langai yra atidaryti ir praverti, negalima sukioti rankenėlės. Plastikiniai langai negali būti palikti be priežiūros.

Norėdami, kad plastikiniai langai Vilniuje turėtų sandariai uždarytą varčią – langų rankeną nulenkite į apačią. Norėdami atidaryti varčią pilnai, rankeną palikite horizontalioje padėtyje.
Norėdami įjungti mikroventiliaciją, plastikinių langų rankeną turite pasukti į viršų 45 laipsnių kampu, o norėdami nustatyti plastikinio lango vėdinimosi padėtį, rankeną privalote pasukti į viršų vertikaliai. Taip pat svarbu žinoti, kad apsauginė plėvelė langams turi būti nuimta nuo profilio iš karto po plastikinių langų sumontavimo.

Pasirinkti kalbą