Iš ko susideda plastikinis langas?

Plastikiniai langai – tai šiuolaikiškos ir be galo patogios šviesai pralaidžios sistemos, leidžiančios apsaugoti būstą nuo šilumos nutekėjimo, sudaro jaukų mikroklimatą karščių metu. Plastikiniai langai pasižymi nesudėtinga priežiūra, estetiškai atrodo, lengvai montuojami bei pasižymi aibe kitų ypatingų savybių tokiu kaip garso ir termo izoliacija, apsauga nuo įsilaužimų ar nuo išorės poveikių.

Plastikinių langų profiliai gaminami iš polivinilo chlorido (plastikiniai langai taip pat žinomi kaip PVC langai), o plastikinių langų gamyba prasidėjo dar XX a. viduryje. Per šį laiką langų gamybos technologija buvo nuolat tobulinama. Šiuo metu plastikiniai langai kaina ir kokybės atžvilgiu lenkia kitas rinkoje siūlomus gaminius.

Langų profiliai susideda iš plastikinio korpuso, kurio viduje yra įmontuotos oro kameros. Kamerų kiekis įtakoja geresne langų termo ir garso izoliaciją. Dažniausiai plastikiniai langai su orlaide, vitrininiai langai, apskritai plastikiniai langai Vilniuje gaminami baltos spalvos, tačiau klientui pageidaujant jų spalva ir tekstūra gali keistis.

Plastikiniai langai susideda iš šių konstrukcijos elementų:

Plastikinio lango pagrindas – tai PVC rėmas. Plastikinių langų profiliai susideda iš pertvarų, kurias sudaro oro kameros. Būtent oro kameros ir užtikrina šilumos bei garso izoliaciją. Skirtingi plastikiniai langai susideda iš skirtingo kiekio kamerų, nuo 2 iki 12 oro kamerų. Tam, kad plastikinių langų profiliai būtų stipresni, jie yra papildomai armuoti.

Plastikinio lango varčia – tai atsidaroma dalis, tvirtinama prie rėmo. Ji susidaro iš plastikinio profilio su tarpine, stiklo paketo, stiklo juostos su guminėmis tarpinėmis ir furnitūros. Stiklo paketai dažniausiai susideda iš 2 arba 3 stiklų, hermetiškai sujungtų tarpusavyje. Tarp stiklų susidaro oro sluoksnis – kamera, kuri užpildoma argonu.

Iš ko susideda plastikinis langas?

Plastikinių langų furnitūra – visos konstrukcijos detalės (rankenėles, juostelės ir t.t.) leidžiančios lengvai atidaryti, uždaryti arba užfiksuoti lango varčią kokioje nors padėtyje. Speciali furnitūros konfigūracija leidžia pasirinkti optimalų būdą, kaip yra vėdinama.

Apsauginiai tinkleliai nuo vabzdžių neleidžia uodams patekti pro langą į buto ar namo vidų. Dėl savo estetiškos išvaizdos tokia apsauga nuo uodų yra labai populiari. Apsauginis tinklelis nuo uodų labai nesudėtingai montuojamas iš išorinės lango pusės.

plastikinis-langas-2

Kai mums reikalingas plastikinių langų remontas arba langų keitimas tada verta nepamiršti, kad plastikiniai langai tai ne vien stiklas, kameros, o taip pat palangės, langų apdaila, langų apkaustai ir langų profiliai. Tik kreipimasis į kvalifikuotus meistrus leis išvengti nereikalingų išlaidų ir ilgai džiaugtis kokybiškais plastikiniais langais.

Pasirinkti kalbą