Ventiliacija (vėdinimas)

Ventiliacija (vėdinimas)

Plastikiniai langai tai langai, kuriuose yra įtaisyti plastikiniai langų profiliai, kurie yra labai sandarūs ir uždaroje padėtyje praleidžia labai mažai oro. Dėl to patalpose padaugėja drėgmės. PVC langas pasidengia kondensatu, o žiemą stiklo paketai, ypatingai jų viduje įmontuoti aliuminio rėmeliai gali apskritai apledėti.

Norint pašalinti panašius reiškinius pirmiausia būtina sumažinti oro drėgmę patalpoje. Tą galima padaryti nuolat vėdinant patalpą arba įrengiant ventiliacijos ir kondicionavimo sistemas. Čia labai pravers plastikiniai langai su orlaide, kurie užtikrins, kad reliatyvi oro drėgmė neviršys 55 proc.

Šiandien, kai statoma ir rekonstruojama vis daugiau gyvenamųjų bei visuomeninės paskirties pastatų, kokybiškas vėdinimas yra vis labiau aktualus. Tačiau, priešingai nei daugeliui atrodo, ventiliacija nereikalauja didelių investicijų, o vėdinimo sistemų montavimas nėra ypatingai problematiškas.

Plastikiniai langai su orlaide arba langai su mikroventiliacija nėra labai brangūs. Bet tokių langų montavimas užtikrins gerą mikroklimatą mūsų bute. Verta atkreipti dėmesį, kad natūralus patalpų vėdinimas buvo natūraliai įrengiamas mūsų senuose butuose, nes seni langai nebuvo sandarūs.

Dabar kai senus langus pakeitė plastikiniai langai, tame tarpe skandinaviški langai labai svarbu suvokti, kad vėdinimo klausimas gali būti išspręstas tik tinkamai juos sumontavus. Kokybiškas plastikinių langų montavimas, stiklų keitimas ar langų remontas – tai dalykai, kuriuos kvalifikuoti “Gamlana” meistrai išmano geriausiai.

Kai patalpos nevėdinamos, žmogus kvėpuodamas, gamindamas maistą, ar prausdamasis išskiria drėgmę. Bendras patalpų oro drėgmės lygis taip pat priklauso nuo drėgmės, išskiriamos kambarinių augalų. Visa tai virsta didžiulė problema – stiklo paketai, angokraščiai, plastikiniai langai ar išorinės sienos pasidengia kondensatu. Visa tai neigiamai įtakoja bendras patalpų higienines sąlygas, kenkia sienų techninei ir termoizoliacinei charakteristikai, gadina apdailą. Taip pat gyventojams kyla nemalonūs pojūčiai, jiems tampa sunku kvėpuoti.

Geriausias šios problemos sprendimas – tai atitinkamų langų montavimas. Plastikiniai langai su orlaide padės orui patekti iš lauko į kambarius. “Gamlana” meistrai pataria nuolat tikrinti, ar oras laisvai cirkuliuoja patalpų viduje, kai vidinės ar lauko durys yra uždarytos. Taip pat verta pagalvoti apie oro šalinimo įtaisų sumontavimą ant oro ištraukimo kanalų angų pagalbinėse patalpose (virtuvėje, vonios kambaryje, WC).

Pasirinkti kalbą