Plastikinių langų atidarymo būdai

Plastikiniai langai – tai sudėtinga konstrukcija, susidedanti iš tarpusavyje sąveikaujančių mechanizmų, kuri reikalauja atitinkamos eksploatacijos ir priežiūros. Paprastai plastikiniai langai turi keletą atidarymo variantų: jie gali atsidaryti, arba atsiversti ir prasiverti.

Šiuolaikiniai plastikiniai langai pasižymi atidarymo būdų įvairove ir tuo paverčia šiuos gaminius labai patogiais kasdieniame naudojime. Priklausomai nuo varčios atidarymo krypties PVC langas skirstomas į:
atidaromus į vidų
atidaromus į išorę
atidaromus iš abiejų pusių
atidaromus simetriškai
atidaromus iš kairės.

Priklausomai nuo varstymų atidarymo būdų plastikiniai langai yra:
atidaromi-palenkiami,
atidaromi,
palenkiami,
palenkiami-slankiojantys plastikiniai langai
atidaromi į išorę, į vidų, vienos ir dviejų varčių su rėmais langai
apsukami plastikiniai langai su horizontalia ir vertikalia apsukimo ašimi
Dėl savo konstrukcijos plastikiniai langai naudojami mūsų klimato pasižymi tik keliais atidarymo būdais.

Apsukami plastikiniai langai atsidaro standartiškai per visą plotį. Tai leidžia dideliam oro srautui patekti į patalpą. Tokio tipo langai atsidaro į vidų, į kairę ar dešinę – priklausomai nuo to, kaip sumontuoti yra varstymai. Tam kad plastikiniai langai būtų atidaryti, reikia:
Hermetiškai prispausti langą prie rėmo ir iš padėties “uždaryta” pasukti rankeną 90 laipsnių į horizontalią padėtį.
Atidaryti varčią
Norėdami uždaryti, prispauskite varčią prie rėmo ir pasukite rankeną į padėtį “uždaryta”.

Atlenkiami plastikiniai langai atsidaro vertikaliai 45 laipsnių kampu. Jie yra patogūs tuo, kad varčia nekelia pavojaus, toks PVC langas neužsitrenks nuo stipraus vėjo gūsio. Jis atidaromas tokiu būdu:
Prispauskite langą prie rėmo ir iš padėties “uždaryta” pasukite rankeną 180 laipsnių
Pasukite varčią į save.
Norėdami uždaryti langą, prispauskite varčią prie rėmo ir grąžinkite rankeną į padėtį “uždaryta”.

Mikroventiliacija yra aktuali žiemą, nes plastikiniai langai yra atidaromi paliekant mažą tarpelį ir šalto oro masės po truputį patenką į vidų. Tokiu būdų žmonės, esantys patalpoje, nejaučia diskomforto.
Norėdami tokiu būdu atidaryti langą prispauskite varčią prie rėmo ir pasukite rankeną į apačią 45 laipsnių kampu
Atidarykite langą, palikdami mažą 10-15 mm tarpelį
Norėdami uždaryti, prispauskite lango varčią prie rėmo ir sugrąžinkite rankeną į pradinę padėtį.

Taip pat PVC langas gali būti atidaromas atlenkiamuoju būdu. Tai gana populiarus variantas, atlenkiami varstymai neretai buvo naudojami ir seno modelio plastikiniuose languose. Taip buvo atidaromi plastikinių langų profiliai esantys viršuje, langai, esantys daugumoje tuometinių mokyklų, o taip pat plastikiniai langai, sumontuoti stalinistinio tipo namuose.
Šiandien atlenkiamas atidarymas naudojamas panašios konfigūracijos langams – tokie yra platūs ir neaukšti plastikiniai langai. Nuotolinio mechaninio arba automatinio valdymo dėka atlenkiamų varstymų atidarymas gali būti pritaikytas mūsų individualiems poreikiams.

Plastikiniai langai taip pat gali būti atidaromi juos stumdant. Tam tikri plastikinių langų profiliai naudoja šį būdą (pvz. Slidors, Veka Sunline). Stumdomas, o ne atlenkiamas atidarymas siūlo įstiklintos erdvės ekonomiją, bet tuo pačiu naudojant tokį atidarymo būdą susiduriame su hermetiškumo problema. Dažniausiai stumdomas atidarymas naudojamas ne gyvenamuosiuose butuose, o visur ten kur naudojamas lodžijų ir balkonų stiklinimas.

Palenkiamas-stumdomas langų varčios atidarymas. Toks būdas pasižymi didesniu hermetiškumu negu stumdomos sistemos. Bet kaip bebūtų keista, jis yra retai naudojamas. Pagrindinė to priežastis – pernelyg sudėtingas ir nepatogus furnitūros mechanizmas. Jis negali būti naudojamas atidarant abu varstymus, o tai reiškia, kad jis negali būti saugiai naudojamas atliekant išorinius stiklinimo darbus aukščiau antro aukšto. Nepaisant to toks atidarymo būdas yra plačiai naudojamas, kai plastikiniai langų profiliai naudojami tam, kad išeiti į verandą, balkoną. Taip atidaromos yra, pvz. stumdomos durys.
Kalbant apie kitus langų atidarymo būdus, jais nepasižymi plastikinių langų gamyba Lietuvoje. Nepaisant to, gaminiai, naudojantys panašius mechanizmus, siūlomi kai yra berėmis balkonų stiklinimas, stiklinimui naudojamos aliuminio ir medžio stumdomos sistemos.

Pasirinkti kalbą