Kaip turi atrodyti teisingas langų montavimas?

Tik taisyklingai sumontuoti plastikiniai langai pasižymi ilga ir rūpesčių nekeliančia eksploatacija. Langų pirkimas ir velėsnis langų montavimas neįsivaizduojamas be kvalifikuoto meistro pagalbos. Jis ne tik išmatuos Jūsų langus, bet ir įvertins būsimųjų darbų ypatumus ir sąlygas. Dėl to pagaminti plastikiniai langai Vilniuje vėliau bus montuojami greitai, taip pat bus išvengta nesklandumų darbų vietoje. Patyręs montuotojas ne tik įvertins ir patars dėl optimalios langų konstrukcijos ir dizaino, bet ir parinks palangės, orlaidė, plėvelė langams, paskaičiuos, kiek kainuos plastikinių langų reguliavimas, langų montavimas, o taip pat stiklų keitimas ar langų remontas.

Langų montavimas prasideda nuo senųjų langų išėmimo ir vėliau angos paruošimo. Kadangi statybų darbai neapsieina be dulkių ir nešvarumų, laukiant, kol bus atvežti langai, rekomenduojama baldus ir techniką uždengti plėvele. “Gamlana” meistrai atkreipia dėmesį, kad langų montavimas nėra vien rėmo pritvirtinimas ankeriniais varžtais prie namo sienos ir angokraščių apipurškimas montavimo putomis.

Tiek plastikiniai langai, tiek mediniai langai montuojami panaudojant gulsčiuką. Leidžiama vertikalės ir horizontalės paklaida ne daugiau kaip 1,5 mm vienam tiesiniam lango metrui, bet ne didesnė 3mm visam lango pločiui.
Medinių langų montavimas atliekamas taip, kad tarpas tarp jų tvirtinimo elementų jokiu būdu neviršytų 800 mm. Medinių langų angokraščiai dažniausiai užpurškiami montavimo putomis, tačiau tam tikslui gali būti naudojamos ir kompresinės juostos, putų poliuretano izoliacijos vamzdžiai, akmens vata ir panašios medžiagos.

Sumontavus langus ir sustingus montavimo putoms, būtina sutvarkyti, užglaistyti angokraščius. Nuo to priklauso namo išorės bei jūsų vidaus interjero estetika. Medinių langų montavimas ar langų remontas turi būti itin kruopštus ir atsargus.
Labai svarbu išsaugoti angokraščius, stengiantis neišdaužti jų kraštinių. Tik tokiu būdu nebus eikvojamos papildomos apdailos medžiagos ir laikas. Teisingas langų montavimas – tai estetinio grožio ir ilgos eksploatacijos garantas.

Pažymėtina, kad taisyklingai sumontuoti plastikiniai langai, stumdomos pertvaros ar plastikinės lauko durys užtikrins gerą izoliaciją nuo išorinio triukšmo bei išorinio poveikio. Taip pat nesikaups kondensatas ir neįsimes pelėsis ar grybelis.

Pasirinkti kalbą